Izolacja Pianą – nowatorska metoda docieplań domów mieszkań i budynków użytkowych

docieplanie pianą

Za zimno w domu nie zawsze odpowiedzialne jest ogrzewanie. Wszystkie budynki posiadają coś takiego jak λ- współczynnik odpowiedzialny za przewodnictwo cieplne od którego zależy jak długo zdoła zachować nagromadzone ciepło. Bywa tak że mimo wysokiej jakości ogrzewania dom zaskakująco szybko się wychładza spowodowane jest to słabą izolacją domu, co drastycznie oddziaływa na gospodarkę cieplną budynku. Dla uzyskania lepszej izolacji potrzeba podjąć konkretne działania.

Popularnym sposobem jest podbijanie budynku styropianem, watą, oraz izolacja pianą poliuretanową. Ostatnia metoda stosowana jest jednak coraz częściej podczas takich prac jak ocieplanie poddaszy, piwnic i ścian budynków. Ocieplanie domu pianami poliuretanowymi jest przeprowadzane za pomocą maszyn które natryskują piankę po nawierzchni. Poliuretan przylega bezpośrednio do powierzchni, dzięki czemu wyeliminowane zostają puste przestrzenie między izolacją a powierzchnią, oraz niweluje wszelkie szpary przez które mogłoby wylecieć nagrzane powietrze. Ogromną zaletą w trakcie stosowania pianki jest fakt że często na poddaszach i w miejscach w których występuje wiele załamań i trudno dostępnych miejsc tradycyjne środki izolacji watą szklaną i styropianem jest uciążliwa do nałożenia i nie daje odpowiedniego efektu.

Firmę którą pragnę przedstawić to PAKOSZ PPHU znana również jako Piana Izolacja, trudniąca się w ocieplaniu mieszkań, biurowców, domów i budynków powyższą metodą. Pracownicy firmy mają bogate doświadczenie w ocieplaniu budynków różnymi metodami, finalnie wykorzystując właśnie na technikę ocieplania pianką PIR.
Wykonali już wiele zrealizowanych zleceń które dostępne są do obejrzenia na stronie internetowej firmy. Kompleksowo doradzają jak izolować, jaki rodzaj pianki dobrać do danych potrzeb, co usprawnić żeby skuteczność utrzymania ciepła wzrosła jeszcze bardziej. PianaIzolacja poza izolacją budynków Wykonuje również usługi budowlane. Brali udział przy wielu projektach i dużych zleceniach takich jak banki,biura i domy mieszkalne. Polecam tą firmę ponieważ wywiązuje się z terminów zleceń a wykonanie prac pozostaje na wysokim poziomie co potwierdzają liczne referencje wystawione przez głównych wykonawców robót.